صفحه نخست / اخبار / فینال لیگ برتر بسکتبال مردان کشور | پتروشیمی قهرمان نبرد های سخت

فینال لیگ برتر بسکتبال مردان کشور | پتروشیمی قهرمان نبرد های سخت


پیش بازی فینال سوم لیگ برتر بسکتبال

بازی اول، دوم و کسب عنوان قهرمانی با ۳ برد از ۵ بازی فینال

پالایش نفت آبادان و پتروشیمی بندرامام از ساعت ۱۶:۰۰ در سالن بسکتبال ۱۷ شهریور آبادان سومین جدال فینال لیگ برتر را برگزار خواهند کرد تا تکلیف قهرمان لیگ مشخص شود. عصر پنجشنبه ۹۶٫۰۳٫۰۴ سومین بازی از پنجگانه فینال لیگ برتربسکتبال برگزارمی شود و بالاخره پس ازسه دیدار پر تنش و نزدیک باید دید، قهرمان لیگ مشخص می شود یا اتفاق دیگری قرار است رقم بخورد.

دو تیم با شرایط کاملا متفاوت گام در این مسابقه می گذارند. پتروشیمی درصورت پیروزی در بازی سوم قهرمانی را در آبادان جشن میگیرد. اما نفت آبادان اگر بتواند پیروز مسابقه شود، اولین پیروزی را بدست خواهد آورد، درصورتی که این اتفاق رخ دهد قهرمان دردو بازی بعد مشخص میشود.

به همین منظور تمام اطلاعات و اعداد و ارقام این دیدار را با هم بررسی خواهیم کرد:

*  نتایج بازی اول و دوم دو تیم در فینال:

* ۳۱ اردیبهشت

پتروشیمی بندر امام ۸۰-۷۴ پالایش نفت آبادان

* ۱ خرداد

پتروشیمی بندرامام ۸۴-۶۲ پالایش نفت آبادان

* نکات بازی:

تیم پتروشیمی بندرامام دردو بازی گذشته نشان داده از نیمکت بهتری نسبت به پالایش نفت آبادان برخوردار است و با ۴۳ امتیازی که نیمکت نشینان این تیم درمقابل ۳۷ امتیازی نیمکت نشینان تیم نفت آبادان به دست آورده اند این آمار را به ثبت رسانده اند. نفت آبادان در دو بازی گذشته با ۲۶ امتیازی که از ضد حمله به دست آورده، نشان داده تیم سریع تری نسبت به پتروشیمی بندرامام می باشد، در مقابل پتروشیمی بندرامام درضد حمله توانسته ۱۷ امتیاز کسب کند. سعید داورپناه از نفت آبادان، باکسب ۵۵ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن در مجموع دوبازی بوده است. تیم پالایش نفت آبادان در دو بازی گذشته در خانه شکست نخورده است و نشان داده است که سخت می توان از این تیم در آبادان امتیاز کامل گرفت. تیم پتروشیمی بندر امام هم در دو بازی گذشته خود در خارج از خانه دو پیروزی کسب کرده است و نشان داده است یک تیم خوب در داخل و خارج از خانه است. باید دید روز پنجشنبه در مقابل پالایش نفت چه نتیجه ای به دست می آورد. تیم پتروشیمی برای قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال به یک پیروزی نیاز دارد. اما نفت آبادان برای قهرمانی درلیگ برتر باید سه بازی دیگر را برنده شود. تیم پتروشیمی بندرامام در دو بازی گذشته در منطقه موسوم به سه ثانیه توانسته ۸۸ امتیاز از ۱۶۴ امتیاز در مجموع دو بازی را بدست آورد و پالایش نفت آبادان در این منطقه در دو بازی گذشته ۵۰ امتیاز بدست آورد و نشان داده می شود که پتروشیمی بندرامام در این منطقه نمایش بهتری داشته است.

یاوری، پرسابقه ترین مدیرعامل حاضر در لیگ بسکتبال

شاپور یاوری از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در باشگاه پتروشیمی بندر امام آغاز کرد و امیدوار است امسال با کسب قهرمانی مجدداً در ایران و آسیا افتخارات دیگری را برای باشگاهش کسب کند. او تا کنون در دوران مدیریتش دو جام قهرمانی در لیگ برتر، نائب قهرمانی در لیگ ملی و سومی در لیگ برتر، یک جام قهرمانی و نائب قهرمانی در غرب آسیا و مقام سومی در جام باشگاههای آسیا را بدست آورده است. در ضمن در فصل جاری تیم پتروشیمی بندر امام با کسب مقام سوم در دسته یک راهی لیگ برتر شد.او امیدوار است با قهرمانی در فصل جاری هشتمین جام را نیز کسب کند.

تاریخ سازی شاهین طبع در پتروشیمی بندرامام

مهران شاهین طبع، سرمربی تیم پتروشیمی بندرامام در صورت برد در بازی سوم و کسب مقام قهرمانی پرافتخارترین مربی تاریخ این باشگاه می شود.
او در سال ۱۳۹۰ جذب این باشگاه شد و با کسب مقام نائب قهرمانی در لیگ برتر کارش را با جنوبی ها استارت زد. بعد از آن نیز در سال ۲۰۱۶ با قهرمانی در اردن اولین و تنها ترین جام طلایی منطقه غرب آسیا را به ماهشهر آورد. سپس توانست برای اولین بار این تیم را راهی مسابقات جام باشگاههای آسیا کند. مردی که این روزها اولین بارها را برای این تیم بسیار تجربه می کند. او در صورتی که در دیدار فردا هم صاحب برد شود اولین هت تریک را در فینال برای جنوبی ها رقم می زند.

مقام هایی که پتروشیمی بندر امام در زمان این مربی تجربه کرده است:

– لیگ برتر باشگاههای ایران:
نائب قهرمانی در سال ۹۰- ۹۱
قهرمانی در سال ۹۵

– غرب آسیا :
مقام سوم در سال ۹۰
قهرمان در سال ۲۰۱۶
نائب قهرمان ۲۰۱۷

*جام باشگاههای آسیا:
مقام سوم ۲۰۱۶
صعود به جام باشگاههای آسیا برای دومین بار

یخچالی پرسابقه ترین بسکتبالیست پتروشیمی بندر امام

بهنام یخچالی با پنج سال عضویت در باشگاه پتروشیمی بندر امام پرسابقه ترین بازیکن حال حاضر تیم بسکتبال است. او متولد ۲۱ تیر ۱۳۷۴  شهرکرد است. او همراه با این تیم جامهای طلایی بسیاری را کسب کرده است و هم اکنون بدنبال پنجمین جام طلایی با پتروشیمی است. بعد از او هم محمد جمشیدی و مهدی اسماعیلی از قدیمی های این باشگاه محسوب می شوند که از نظر عضویت در این تیم سابقه چهار ساله دارند.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در فصل جاری تاکنون ۲۸ برد را کسب کرده است و تنها سه باخت داشته است.

بازی سوم فینال لیگ برتر

مردان مهران شاهین‌ طبع آماده برای بالای سر بردن چهارمین جام قهرمانی لیگ برتر بسکتبال

بازی سوم فینال (بازی پایانی)

پتروشیمی بندر امام ۹۰-۶۴ پالایش نفت آبادان
پتروشیمی برای چهارمین بار جام قهرمانی لیگ برتر بسکتبال را بالای سر برد.
پالایش نفت آبادان نیز موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.