صفحه نخست / اخبار / نخستین نشست تخصصی مسئولان کمیته های آموزش مربیان و استعدادیابی هیات های استانهای سراسر کشور در تبریز

نخستین نشست تخصصی مسئولان کمیته های آموزش مربیان و استعدادیابی هیات های استانهای سراسر کشور در تبریز

 رئیس کمیته آموزش مربیان و استعدادیابی فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با سایت فدراسیون بسکتبال در رابطه با این نشست تخصصی عنوان کرد: «نوبت صبح درباره مباحث مربوط به آموزش مربیان بود و نوبت بعدازظهر نیز به بحث استعدادیابی اختصاص داشت. هدف از برگزاری چنین نشستی هماهنگی در تربیت و تامین مربی کارآمد در بسکتبال ۵ نفره و سه نفره بود. بحث تربیت مربیان استعدادیاب، برگزاری کارگاه‌ها و کلینیک‌های مخصوص مربیان بدنساز و برگزاری دوره‌های تربیت مدرس نیز مطرح شد. »
رحیمی افزود: «هدف کلی ارتقای بحث علمی و عملی مربیان و یکسان سازی دوره‌های کوتاه مدت تئوری و عملی در سراسر کشور بود، دوره‌هایی که از سوی هیئت‌های مختلف بسکتبال استان‎ها اجرا می‌شود. »
رئیس کمیته آموزش مربیان و استعدادیابی در ادامه گفت: «بحث دیگری که بر روی آن تاکید شد مکانیزه کردن ثبت نام داوران، مربیان و بازیکنان در سایت فدراسیون بسکتبال بود. بحث صدور کارت مربی‌گری از این پس به صورت مکانیزه خواهد بود و متقاضیان با نرم افزاری که بر روی سایت فدراسیون نصب شده مراحل ثبت نام را انجام می‌دهند. قبلا تمامی امور مربوط به ثبت نام و صدور کارت به صورت دستی بود که این روند مشکلاتی را به وجود می‌آورد.»
وی بیان کرد: «در این نشست تاکید کردیم برگزاری کلینیک‌ها، کارگاه‌ها و دوره‌های مربی‌گری تخصصی نیز باید کاملا با هماهنگی فدراسیون بسکتبال باشد.»
رحیمی با بیان اینکه تاکید بر روی بحث ارزشیابی مربیان یکی از مباحث مطرح شده در این نشست تخصصی بود یادآور شد: «تفاهم نامه هایی را با دانشگاه آزاد و وزارت علوم و تحقیقات تنظیم کرده ایم تا ارتباط و تعامل مشترکی با این بخش ها در بسکتبال پنج نفره و سه نفره داشته باشیم. چنین تفاهم نامه ای به زودی با شهرداری ها و نیروهای مسلح نیز منعقد خواهد شد.»
رئیس کمیته آموزش مربیان و استعدادیابی فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: «صحبتی را هم در رابطه با برگزاری کنگره علمی – تخصصی بسکتبال داشتیم که به زودی به میزبانی یکی از استان‌ها برگزار می‌شود.»
وی گفت: «در نشست بعدازظهر سیاست‌های کلی فدراسیون بسکتبال در رابطه با بخش استعدادیابی عنوان شد. در رابطه با کانون‌های استعدادیابی نیز بحث‌هایی داشتیم و مقرر شد که استان‌ها در قالب خانه یا مدرسه بسکتبال بتوانند مکان‌های استعدادیابی را با هماهنگی فدراسیون راه اندازی کنند. در کل فرآیند استعدادیابی را تشریح کردیم و شاخص‌های اندازه‌گیری را به مربیان ارائه دادیم. »
علیرضا رحیمی در پایان گفت: «امیدوارم برگزاری چنین جلسات تخصصی در آینده ادامه پیدا کند.»

لازم به ذکر می باشد در این نشست خانمها زهرا مرتضی زاده و معصومه خورشیدی مهر مسئولان کمیته های مربیان و استعدادیابی هیات بسکتبال استان در این نشست حضور داشتند.

مشاهده کنید

فرصتی کم نظیر برای محک زدن سطح دانش مربیان در فرآیند شایسته سالاری هدایت تیم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.