صفحه نخست / هیأت بسکتبال خوزستان / پتروشیمی بندر امام قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد

پتروشیمی بندر امام قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد

۱۴۴۷۸۲_۶۱۵

دیدار چهارم فینال رقابت های لیگ برتر عصر جمعه بین تیم های پتروشیمی بندر امام و پالایش نفت آبادان در سالن ۱۷ شهریور آبادان برگزار شد و پتروشیمی توانست در پایان ۸۳ بر ۵۷ پیروز شود.
کوارتر اول این مسابقه با امتیازآوری حدادی برای پتروشیمی شروع شد و این تیم همان ابتدا هفت امتیاز از میزبانش پیش افتاد، نفتی ها که در این دیدار محمد جمشیدی ملی پوش خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند در سه دقیقه نخست امتیازی کسب نکردند تا اینکه موتور گلزنی زلاتکو روشن شد و فاصله را به یک امتیاز رساند.
ادگار سوسا بازیکن خارجی ماهشهری ها در دقایق پایانی کوارتر نخست بدلیل مصدومیت از بازی خارج شد.
دقایق پایانی این کوارتر برای پتروشیمی بود و عملکرد خوب تاکوان دین در دفاع و حمله این تیم را از میزبانش پیش انداخت و در نهایت پتروشیمی با نتیجه ٢٠ بر ١٣ به برتری رسید.
در کوارتر دوم نیز پتروشیمی تیم برتر میدان بود و در همان سه دقیقه اول بازی ٢٧ بر ١۶ پیش افتاد و فاصله را به بیش از ۱۰ امتیاز رساند.
تاکوان دین ستاره ماهشهری ‌ها در کوارتر دوم بود، فاصله امتیازی ایجاد شده فرصتی بود تا مهران شاهین طبع سرمربی پتروشیمی به حامد حدادی هم استراحتی بدهد.
در اواسط کوارتر دوم تماشاگران دو تیم علیه یکدیگر شعار می‌ دادند که با دخالت مسوولان دو تیم فضا آرام شد.
کوارتر دوم مسابقه هم پتروشیمی با نتیجه ٢٣ بر ١٢ به سود خود تمام کرد و نیمه اول را ۴٣ بر ٢۵ به سود خود به پایان برساند.
کوارتر سوم مسابقه با برتری قاطع پتروشیمی همراه بود، سامری سرمربی نفت که از کوارتر دوم بازیکنان ذخیره ‌اش را وارد میدان کرده بود دوباره نفرات اصلی را به بازی فرستاد و سعی داشت فاصله امتیازی را جبران کند اما موفق نبود و بازیکنان پتروشیمی با عملکرد خوب در دفاع و حمله موقعیت‌ هایشان را به امتیاز تبدیل می‌ کردند.
در کوارتر سوم مسابقه با نتیجه ٢٣ بر ١٧ به سود پتروشیمی به پایان رسید تا ماهشهری ‌ها با خیال آسوده ‌تری کارشان را ادامه دهند.
با توجه به اختلاف ایجاد شده جذابیتی در کوارتر چهارم بازی وجود نداشت و تماشاگران نفتی هم با سکوت خود نظاره‌گر ادامه رقابت بودند، تماشاگران ماهشهری هم که تقریبا از قهرمانی تیمشان مطمئن بودند ابتدا تیم خوب و سپس حریف را تشویق می‌ کردند.
کوارتر چهارم هم با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به سود پتروشیمی تمام شد.
مهدی کامرانی و حامد آفاق دو ملی پوش با سابقه کشورمان برای تماشای بازی امروز نفت و پتروشیمی در بازی چهارم فینال لیگ برتر بسکتبال در سالن حضور داشتند.
پتروشیمی بندر امام پس از این پیروزی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد تا به سومین قهرمانی خود در لیگ ایران دست یابد.

 

۸۲۰۳۶۱۸۶-۷۰۶۵۲۷۸۹

تیم پتروشیمی بندر امام با کسب چهارمین برد متوالی مقابل پالایشگاه نفت آبادان، عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرد.

در سری دیدارهای فینال لیگ برتر بسکتبال که به صورت چهار برد از ۷ بازی برگزار می‌شد، تیم پتروشیمی بندر امام موفق شد در همان چهار دیدار اول کار حریف را یکسره کرده و عنوان نخست لیگ برتر فصل جاری را تصاحب کند.

در چهار رویارویی دو تیم نتایج زیر به دست آمد:
۱- پتروشیمی ۷۸ – نفت آبادان ۷۱

۲- پتروشیمی ۷۴ – نفت آبادان ۵۵

۳- نفت آبادان ۷۲ – پتروشیمی ۷۶

۴- نفت آبادان ۵۷ – پتروشیمی ۸۳

این سومین عنوان قهرمانی شاگردان مهران شاهین‌طبع در لیگ برتر بسکتبال ایران بود. تیم پتروشیمی در فصل ۹۲-۹۱ و نیز ۹۳-۹۲ نیز قهرمانی لیگ را با هدایت مهران حاتمی به دست آورده بود.

درباره admin

مشاهده کنید

فرصتی کم نظیر برای محک زدن سطح دانش مربیان در فرآیند شایسته سالاری هدایت تیم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.